Aktualności

08 maja 2018 08:49 | Aktualności

„Kocham ręczną na Orliku”

W miniony poniedziałek 07.05. 2018 r. na Orliku w Krzeszowie odbył się turniej piłki ręcznej w ramach Projektu „Kocham ręczną na Orliku” jest przedsięwzięciem ogólnopolskim realizowanym przez Fundację Orły Sportu przy wsparciu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa i Ministerstwa Sportu i Turystyki finansowanym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach wspierania projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży z Programu „Sport Wszystkich Dzieci”.

 

Do turnieju w Krzeszowie przystąpiło 6 drużyn dziewczęcych i 6 chłopięcych z Gminy Krzeszów oraz sąsiednich Gmin. Turniej był skierowany do dzieci z klas III i IV szkoły podstawowej, łącznie wzięło udział około 100 dzieci.

           

Głównym Celem projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport i grę w piłkę ręczną – uświadamianie dzieci, od najmłodszych lat, norm wartości w gry zespołowe (gram fair) – promowanie piłki ręcznej jako gry zespołowej, wykorzystanie infrastruktury orlików, polegające na wyrównaniu szans (ogólnodostępność i bezpłatność), zwiększenie atrakcyjności ruchowej poprzez uprawianie piłki ręcznej – organizacja czasu wolnego dla najmłodszych poprzez rozgrywki turniejowe, promowanie interdyscyplinarnej zdrowej konkurencji, poprawianie sprawności fizycznej, przeciwdziałanie agresji i patologii wśród dzieci, weryfikacja talentów sportowych, popularyzacja piłki ręcznej, doskonalenie/poznawanie elementów technicznych piłki ręcznej tj. kozłowanie, zasad poruszania się w ataku lub w obronie, rzuty itp., zapoznanie się z ogólnymi zasadami sędziowania, gry oraz terminologii z zakresu piłki ręcznej, ogóle zapoznanie się i obeznanie z tematyką piłki ręcznej w przypadku dalszych działań podejmowanych już indywidualnie przez uczestników zajęć – dzieci, podporządkowanie się ustalonym zasadom i regulaminom – budowanie u dzieci odpowiedzialności i dyscypliny.

W rozgrywkach dziewcząt wzięło udział 6 drużyn, po rozegraniu meczów eliminacyjnych wyłoniono zwycięzców:

I miejsce PSP Ulanów

II miejsce PSP Krzeszów

III miejsce PSP Bieliny

IV miejsce PSP Kurzyna

V miejsce PSP Bystre

VI miejsce PSP Krzeszów II

 

Wśród chłopców po rozegraniu meczów wyłoniono kolejność zdobytych miejsc dla drużyn biorących udział w turnieju:

I miejsce PSP Bieliny

II miejsce PSP Bystre

III miejsce PSP Ulanów

IV miejsce PSP Hucisko

V miejsce PSP Krzeszów

VI miejsce PSP Ulanów II

 

Najlepsze drużyny: dziewcząt PSP Ulanów, oraz chłopców PSP Bieliny będą reprezentowały nasz powiat w finałach wojewódzkich, które  odbędą się pod koniec maja w Rzeszowie.

 

Przeczytano: 422 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: