Aktualności

29 czerwca 2017 08:46 | Aktualności

ĆWICZENIA PRZECIWPOWODZIOWE SŁUŻB RATOWNICZYCH

 

                                        

 

       Zagrożenie powodziowe było głównym tematem  ćwiczeń zgrywających służb ratowniczych z Komendy Powiatowej PSP w Nisku, jednostek: OSP Jeżowe, OSP Rudnik, PSP Nowa Sarzyna oraz  jednostek OSP z terenu gminy Krzeszów.

Ćwiczenia odbyły się w godz. południowych, w dniu 27.06.2017 r, w Krzeszowie  przy moście drogowym na rzece San.

Wstępem do ćwiczeń był przegląd stanu technicznego pojazdów i wyposażenia strażackiego, przeprowadzony przez oficerów KW PSP Rzeszów, którzy później byli obserwatorami  całych działań ratowniczych.

Przeprowadzony epizod ćwiczeń obejmował budowę umocnień wału przeciwpowodziowego, oraz rozłożenia rękawa wodnego  Teren akcji został podzielony na dwa odcinki bojowe. Zadania ratowników prowadzących działania w pierwszym odcinku polegały na sypaniu piasku w worki i wzmacnianiu nimi  wału  ochronnego. Na drugim odcinku strażacy  rozwijali rękaw wodny, który po napełnieniu wodą stanowił podwyższenie korony wału.

W ćwiczeniach brały udział następujące  jednostki OSP gminy Krzeszów: OSP Krzeszów , OSP Koziarnia, OSP Kamionka Górna, OSP Podolszynka Plebańska i OSP Kustrawa.

Wszystkim strażakom należą się wielkie słowa  podziękowania za aktywność i za to ,  że swój wolny czas chcieli poświęcić dla pracy społecznej, bo taką jest służba w OSP.

Po zakończonych ćwiczeniach podsumowania dokonał Komendant Powiatowy PSP w Nisku st. bryg. Krzysztof Skrzypek,  obserwatorem ćwiczeń był m.in. Wójt Gminy Krzeszów Pan Stanisław Nowakowski . W podsumowaniu padły słowa pochwał za sprawne działanie i zgranie jednostek,  ale też nadzorujący przekazali uwagi na temat popełnionych błędów. Natomiast wszyscy strażacy podkreślali jak ważne dla nich jest organizowanie takich ćwiczeń gdzie mogą sprawdzić swoje umiejętności oraz pracę   w zespole.

Przeczytano: 414 razy.| Wydrukuj|Do góry