Aktualności

29 czerwca 2017 08:34 | Aktualności

IX Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP - Krzeszów 2017

                                               

W dniu 25 czerwca 2017 r. w Krzeszowie odbyły się IX powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP (kobiet i mężczyzn) z terenu powiatu niżańskiego. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału powiatowego ZOSP RP w Nisku, Komenda Powiatowa PSP w Nisku, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w  Nisku oraz samorządy gminne. Gospodarzem zawodów była jednostka OSP Krzeszów.

 Wśród gości byli obecni Burmistrzowie, Wójtowie Komendanci gminni OSP, Prezesi Zarządów Oddziałów Miejsko/Gminnych ZOSP RP z terenu powiatu. W zawodach udział wzięło 18 drużyn OSP w tym 5 kobiecych i 13 męskich. Zawody sędziował Komisja składająca się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Nisku a Przewodniczącym był mł. bryg. Dariusz Przybysz. Komentatorem zawodów był mł. bryg. Krzysztof Stadnik. Głównym sponsorem zawodów był Powiat Niżański oraz samorządy gminne.

Ostatecznie po zliczeniu punktów z dwóch konkurencji najlepsi wśród mężczyzn okazali się strażacy z Dąbrowicy. Na drugim miejscu podium stanęli ochotnicy z Cholewianej Góry, zaś na trzecim z Jeżowego. Wśród pań pierwsze miejsce zajęły strażaczki ochotniczki z OSP w Nowosielcu, drugie druhny z Jeżowego, zaś trzecie z Bielin.

O wielkim pechu mogą mówić nasze drużyny z OSP Krzeszów  i Kamionka Górna, które zajmując po sztafecie  pierwsze miejsca, spadły ostatecznie po pechowych błędach        na sam koniec stawki.

Podziękowania należą się dh  Janowi Pacowi  –  Prezesowi jednostki OSP Krzeszów, oraz wszystkim druhom tej jednostki za wzorowe przygotowanie zawodów, a Komisji sędziowskiej za ich sprawne przeprowadzenie. Gratulujemy zwycięzcom tych zawodów  w poszczególnych grupach a wszystkim pozostałym drużynom udział w zawodach.

więcej na   http://ospkrzeszow.pl/ix-zawody-powiatowe/

 

Przeczytano: 420 razy.| Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry